GENEL BURS DESTEKLERİ

GENEL BİLGİ

Hitay Vakfı, eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla her bölüm ve sınıftan öğrencilere burs desteğinde bulunur. Bursiyerlerin seçiminde şeffaflık ve eşitlik ilkesi gözetilir. Yıl boyunca belli dönemlerde burs destekleri açıklanır, web sitesinde yer alan duyurular kısmından kamuoyuna duyurulur.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 ÇOCUĞUMUZLA ANITKABİR ZİYARETİ

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Hitay Vakfı ve TOÇEV - Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı 100 çocuğumuzla Anıtkabir’i ziyaret ederek, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına olan saygımızı ve minnettarlığımızı bir kez daha ifade etti. Bu projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan herkes, Cumhuriyetimizin değerlerini yaşatma ve yeni nesillere aktarma konusundaki taahhüdümüzü desteklemiş oldu.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİYLE BURS DESTEKLERİ

Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı kapsamında 2 öğrenciye üniversite hayatları boyunca burs desteği sağlanmış ve öğrenciler mezun olmuştur. Halihazırda 1 Tıp Fakültesi öğrencisinin tam burs desteği ise mezun olana kadar devam ettirilmektedir.

HİTAY VAKFI GENEL BURS DESTEKLERİ

Hitay Vakfı Genel Burs Destekleri kapsamında Ocak 2023’ten itibaren farklı bölümlerden 7 öğrenciye 12 ay boyunca burs desteği sağlanmaktadır.

2020 BURS DESTEKLERİ

2020 yılında 6 ay boyunca 6 öğrenciye burs desteği sağlanmıştır.

2021 BURS DESTEKLERİ

2021 yılının  ilk 8 ayında 6 öğrenciye; son 4 ayında 7 öğrenciye burs desteği sağlanmıştır. 2021 yılı boyunca, genel burs verilen öğrencilere ek olarak Kabataş Erkek Lisesi Derneği aracılığıyla 12 öğrenciye 12 aylık burs desteği sağlanmıştır.

2022 BURS DESTEKLERİ

2022 yılının ilk 8 ayında 7 öğrenciye, son 4 ayında 8 öğrenciye burs desteği sağlanmıştır.

2024 Burs Destekleri

KABATAŞ ERKEK LİSELİLER DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİYLE “VEFA BURSLARI” PROJESİ
Kabataş Erkek Liseliler Derneği iş birliği ile başlatılan proje, dernek tarafından belirlenen 18 öğrenciye 8 ay boyunca burs desteği verilmesi çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.